CHOCOLATE CHIA CUPCAKES

czwartek, 17 marca 2016Desery na bazie lub z dodatkiem chia są świetną alternatywą dla słodyczy w ich tradycyjnym rozumieniu. Nasiona szałwii hiszpańskiej pochodzą z Meksyku a ich moc superfoods została odkryta już przez Azteków!

Chia ,jest tak bogatym źródłem białka że posiada go aż pięciokrotnie więcej niż mleko! Stanowi też idealne źródło błonnika i antyoksydantów, tak ważnych dla naszego zdrowia i urody. Warto wspomnieć o zawartości magnezu trzynastokrotnie wyższym niż w  brokułach i siedmiokrotnie wyższym poziomie witaminy C w stosunku do pomarańczy!

Od pewnego czasu chia szturmem przejmuję świat i rodzime podwórko. Bardzo łatwo znaleźć przepisy na pudding, sycące napoje, shake i to jest świetne! Ja lubię mocniej zaszaleć i tworzyć niezliczone kombinacje z dodatkiem tych wartościowych nasion!

Przepis na czekoladowe babeczki chia jest recepturą nie wymagającą pieczenia, cały proces przygotowania tego deseru na zimno jest stosunkowo prosty. Ważne aby uzbroić się w cierpliwość i dobrze schłodzić czekoladową podstawę cupcakes. Kolejny krok to czysta przyjemność - dekoracja! Ja używałam wiórek czekoladowych lecz do tego celu również idealnie pasowałyby sezonowe owoce! Ze względu na porę roku zostałam przy sprawdzonej czekoladzie. Zachęcam eksperymentujcie, poszukując swojego smaku!
Desserts chia are a healthy alternative to traditional sweets. Chia plant of the genus Salvia, indigenous to Mexico, with purple or blue flowers and edible seeds.  Chia most commonly occurs in the pudding but I love cakes and desserts with the addition of the superfoods.
 This recipe doesn’t call for anything too hard to find, but feel free to ask questions in the comments below if you’re needing a substitute for something. I’ll try to find a solution that works best for you!
Important cupcakes to cool thoroughly and allow them to acquire the taste.
  
To decorate cupcakes can use everything you have on hand. Chocolate is great, but in the season to fresh fruits often I use raspberries, currants, strawberries or blueberries. Experiment searching for your taste!


 1. Piękne zdjęcia i piękny... No właśnie, nowy szablon? :) a co do chia, to właśnie zauważyłam, że robi się coraz bardziej powszechne w użyciu. Te babeczki zupełnie nie wyglądają jakby były z takich składników! Ale widać, że są pyszne ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne zdjęcia i piękny... No właśnie, nowy szablon? :) a co do chia, to właśnie zauważyłam, że robi się coraz bardziej powszechne w użyciu. Te babeczki zupełnie nie wyglądają jakby były z takich składników! Ale widać, że są pyszne ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. właśnie patrzę i patrzę i oderwać wzroku nie potrafię - pięknie tutaj się zrobiło! a do tego te genialne babeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak tu ładnie :) Babeczki świetne! sposób przygotowania bardzo nam się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Babeczki wyglądają obłędnie ;)

  OdpowiedzUsuń