MODA ROŚLINNA

poniedziałek, 1 grudnia 2014W co się ubrać , kiedy większość ubrań pochodzi z krajów w których wykorzystuje się do produkcji dzieci i zwierzęta?

        Nam weganom nie jest łatwo cokolwiek kupić, nawet standardowy zakup butów w sieciówkach graniczy z cudem (na 30 przejrzanych par, było zaledwie 3 które składały się  tylko syntetycznych materiałów, nie poruszając nawet tematu ich wytwórstwa w krajach trzeciego świata). Przy każdych zakupach musimy zwracać uwagę na metki, składy, musimy znać wszystkie języki świata ba nawet te martwe (łacina). Mimo że mieszkamy w  Polsce, większość towarów nie ma  oznaczeń w naszym ojczystym języku, na metkach i etykietkach rządzi język chiński, angielski oraz łaciński.

      Na szczęście powstaje coraz więcej firm które sprzedają tylko wegańskie ubrania z certyfikowanych ekologicznych materiałów. Stwarza to szanse aby nie tylko odżywiać się w zgodzie z sumieniem i moralnością.

Jednym z takich sklepów jest Veganise strona tutaj, ubrania tworzy tam młoda osoba, która jako weganka chciała się pochwalić swoim stylem życia i jednocześnie wyglądać dobrze. Bez apelacyjne osiągnęła swój cel, GRATULUJĘ ;) 

Bluzy ze strony : http://pl.veganise.net/

Prześlij komentarz