WEGAŃSKIE HOT CROSS BUNS

piątek, 25 marca 2016Hot Cross Buns to tradycyjne bułeczki przygotowywane i spożywane w Wielki Piątek na Wyspach Brytyjskich, Australii, Nowej Zelandii i Kanadzie. Bułeczki symbolizują koniec wielkiego postu, również przyprawy w nich użyte mają symboliczne znaczenie, przywodzą na myśl wonne zioła.

Bułeczki  są lekko pikantne z cynamonową nutą. Podaję  je na gorąco z dodatkiem lukru. Ciekawostką jest że Hot Cross Buns tradycyjnie przygotowywano bez nabiału!  Ponieważ w okresie wielkiego postu był on zabroniony. Wegańskie bułeczki - to lubię!

Wokoło tych słodko-pikantnych bułeczek krąży wiele legend i przesądów. Jeden z nich mówi że bułeczki upieczone w Wielki Piątek nie zepsują się przez kolejny rok!

 Legendą którą mam zamiar wypróbować w tym roku jest umieszczenie jednej bułeczki w kuchni, ma mi to zapewnić ochronę przed wszelkimi pożarami, a ponadto każdy wypiek musi od tej pory być idealny!

Podstawowa zasada przy przygotowaniu bułeczek jest - cierpliwość! Ciasto drożdżowe wymaga miłości, ciepła i wytrwałości. Smak jednak rewanżuje wysiłek.

 1. Nigdy ich nie jadłam...wyglądają bosko!

  OdpowiedzUsuń
 2. haha, aż się zaśmiałam, bo dziś rano znalazłam takie na stole… tylko, że kupne (nie moje :p ).
  mimo iż tutaj w Anglii można znaleźć już wegańskie hot cross buns to sto razy bardziej wolałabym je zrobić sama, chętnie kiedyś skorzystam z przepisu :) pięknie wyrosły!

  OdpowiedzUsuń
 3. Te bułeczki wyglądają tak że ślinka cieknie.. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapisuje sobie przepis, cudne buły :-) kochana życzę wspaniałych Świąt Wielkanocnych spędzonych w rodzinnej i radosnej atmosferze :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapisuje sobie przepis, cudne buły :-) kochana życzę wspaniałych Świąt Wielkanocnych spędzonych w rodzinnej i radosnej atmosferze :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow uwielbiam takie bułki muszę je dziś zrobić może do jutra wytrzymają
  Wesołych

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj ta cynamonowa nuta nas zachęciła :D
  Zdrowych i radosnych!!!! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Cukier kokosowy? Gdzie takie cuda można kupić? Pieprz? Musi smakować wybornie. Uwielbiam takie mixy
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Wspaniałe, szczególnie te przyprawy sprawiają, że są wyjątkowe :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Boskie, ciekawe czy Shakespeare takie zajadał w trakcie pisania swych dzieł

  OdpowiedzUsuń
 11. co kraj to obyczaj:)
  ale ja lubię takie ciekawostki, tym bardziej, że bułeczki wyglądają pysznie:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zjadlabym jedną lub dwie ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Wyglądają lekko i smakowicie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Powinno się pokazać je każdemu, kto zarzuca weganom, że "żrą trawę". Wspaniały przepis nie tylko dla wielbicieli diety wegańskiej. Apetyczne. Poproszę o jedną :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń