BURACZANY HUMMUS

wtorek, 22 marca 2016Hummus, pasta idealna zarówno na kanapkę, w formie dodatku do dań głównych i przekąsek!!..Wielostronność tej potrawy w humorystyczny sposób ukazuje film - Don't mess with zohan gdzie tytułowy Zohan hummus dodaje do wszystkiego.. dosłownie! Ja również łapie się na tym że jem go ze wszystkim, dobrego nigdy za wiele!

Faktem jest że to danie ma w sobie magnetyzm i smak który porwał cały świat w tym oczywiście Polskę. Jakie było moje zdziwieni gdy odwiedzając znajomych (bez zapowiedzi) dostałam do spróbowania pastę czosnkowo-oliwkową oczywiście 100% wegan i usłyszałam że tydzień temu załapałabym się na ...Świeżo robiony hummus! Matka, żona, polka - podaje swojej rodzinie na kanapkach nie masło a hummus!

Buraczany hummus powstał z potrzeby chwili i smaku na coś innego, w duchu świąt Wielkanocnych. Nic prostszego warzywa wędrują do piekarnika i za niecałą godzinę otrzymujemy fantastyczny dodatek, zmieniając oblicze klasycznego hummusu nie do poznania.


 1. ostatnio mam ochotę na hummus i jeszcze teraz Ty mnie kusisz! ahhh, muszę go zrobić i myślę, że takiego różowego wyczaruję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Burak nie tylko dodaje pięknego koloru ale wnosi również ciekawego smaku :) Kochamy hummus i też próbujemy przekonać do tej pasty ciotki w naszej rodzinie :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Hummus uwielbiam ale za buraczkami nie przepadam, zobaczymy czy to połączenie trafi w moje kubki smakowe.
  Ciekawe czy hummus z buraczkami zyska aprobatę na świątecznym stole mojej nieweganskiej familji.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Buraczany hummus jest mniam! Ja go robię, podobnie jak ty, z kuminem, ale dodatku chrzanu nie próbowałam. Świetny pomysł, kojarzący się z ćwikłą:) I super że dałaś koperek, ja ostatnio zawsze do buraków daję koperek, jakoś tak dobrze do siebie pasują.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oja! Ostatnio mam "fazę" i na buraczki, i na hummus, ale żeby połączyć je w jedno to nie wpadłam… :D Koniecznie muszę wypróbować!

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam hummusy, a buraczany to jeden z moich faworytów, zaraz obok marchewkowego :) Piękny ma kolor! Zainspiruję się Twoim przepisem ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pięknie wygląda

  OdpowiedzUsuń
 8. Hummus z burakami należy do jednych z moich ulubionych, ale u Ciebie zaintrygował mnie dodatek chrzanu - to w końcu taka dobrana para, a ja nigdy na to nie wpadłem! :D

  OdpowiedzUsuń
 9. do hummusu mam ogromną słabość! :) robiłam wersję z oliwkami czy papryką, ale burak też mnie już kusi! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. muszę wypróbować bo wygląda przepysznie :)

  OdpowiedzUsuń